Vēlies iegūt vairāk kontroles šajos haotiskajos laikos? Savas garderobes racionalizēšana ir ideāls projekts, kamēr esi spiests palikt iekštelpās.

gardarobes savešana kārtībā

Krīzes laikos, mēs pievēršamies gudrībai un komfortam, kurus var rast klasikā. Runa ir par 1995. gada filmu “Clueless” ar Alīsiju Silverstoni Šēras Horovicas lomā. Šēras galvenais saviļņojums dzīvē ir pārvērtības. Tas sniedz viņai kontroles izjūtu haotiskajā pasaulē.

Mēs visi to varētu iesākt tagad. Mēs esam savās mājās, tomēr pavisam nepazīstamā teritorijā. Tas mazliet palīdz uzņemties kontroli par mājas vidi pozitīvā veidā. Garderobes izšķirošana ir īstā nodarbe tuvāko nedēļu laikā. Tu vari atlasīt tās drēbes, kuras vairs nevelc un izveidot komplektus no drēbēm, kuras vēl grasies vilkt. Tu esi gribējis to izdarīt jau gadiem, taču tas nekad nav bijis darāmo darbu saraksta augšgalā – līdz šim brīdim.

Kārtībā savešanas plāns sastāv no 6 punktiem.

Pirmais no tiem ir – sāc!

Daži cilvēki ieteiks Tev savas garderobas savešanu kārtībā sākt ar to, ka izgāzt visas drēbes uz grīdas čupās. Tie cilvēki ir traki. Tā vietā, sāc ar mazumiņu. Iztukšo zeķu atvilktni, izmet visas vecās un dīvainās zeķes un saplēstās zeķbikses.

Otrais solis – izšķiro mājas drēbes.

Tev tagad nepieciešamas citādas drēbes, tāpēc sāksim ar to. Tev nav jāsēž pie virtuves galda īpaši pašūtā uzvalkā, ja Tu strādā no mājām un Tev ir jāpiedalās video konferencēs. Blūze vai vienkāršs džemperis ar garu kaklu ir pietiekami atribūti, lai liktu Tev izskatīties reprezentabli.

drēbju šķirošana

Trešais solis ir pamatu likšana.

Uzvelc baltu T-kreklu. Izveido kaudzi no visiem džinsiem un biksēm, kas vien Tev ir, tad uzlaiko katras pie liela spoguļa. Esi apdomīgs un godīgs. Kuras drēbes Tu priecāsies uzvilkt vēlreiz? Pārējās var bez žēlastības atdot tālāk.

Ceturtais solis – dārgumi.

Ātrākais veids ievest kārtību ir fokusēties uz drēbēm, kuras Tev patīk vilkt un izveidot savu garderobi ap tām. Tas ir daudz gudrāk, nekā stundām rakties pa visiem garderobes stūriem un neko tā arī nespēt atrast. Izvēlies 10 drēbes, kuras Tu uzvelc laiku un laikam un būtu apbēdināts pazaudēt. Nav svarīgi, vai tas ir “Hermes” vai “H&M” – tie ir Tavi dārgumi. Iedomājies tos kā Tavas garderobes gravitātes centru, tad atrodi drēbes, kas labi saskan ar tiem. Iekarini skapī to visu kopā.

Piektais solis – atkritēji.

Smagi ziemas mēteļi var tikt paslēpti kopā ar sniega zābakiem un bieziem cimdiem. Tāpat arī peldkostīmi un vasaras drēbes – tos pagaidām var noslēpt patālāk.

Sestais solis – pārējais.

Tu gandrīz esi pabeidzis! Tas bija vienkārši, vai ne? Nākamreiz, kad Tev būs brīvais laiks, izej cauri visām savām kleitām – izvēlies piecas mīļākās, tad nākamās piecas. Piemeklē tām atbilstošus aksesuārus. No pārējām Tu, visticamāk, var atbrīvoties. Kamēr “pasaule ir uz pauzes”, ir īstais laiks paveikt lietas, kurām nekad nav laika.