Vīriešu dzimtes filmu zvaigznes aizrāvušās ar modes “pieminekļu” veidošanu, radot apģērbu komplektus, kas izdzēš dzimumu robežas, ģērbjoties sarkanā paklāja uznācienam. Pagājušā gada beigās “Glamour” publicēja “41 neaizmirstamākos imidžus uz sarkanā paklāja”. Saraksts ietvēra jau ierastos “izlēcējus” (piemēram, Lēdiju Gagu, kuras imidžs atgādināja cieti vārītu olu; Andželīnu Džoliju u.c.). Gadu desmitiem ritot, vīriešu pielāgošanās sarkanaajm paklājam likās daudz lēnāka, salīdzinot ar sieviešu uznācieniem. Dreskods ilgstoši bijis vienots.

Tomēr jāpiebilst, ka ir bijuši ievērojami izņēmumi “balta krekla un melnās kaklasaites stilam”. Kā piemērs minams Roberts Daunijs Juniors, kas eksperimentēja ar Ascot kaklasaiti un Kīfers Suterlends, kas atbalstījis hipiju stilu.

Roberts Daunijs Juniors
Roberts Daunijs Juniors

Džastins Tjero, viens no pasaules apzinīgi stilīgākajiem aktieriem, minējis “WWD” šogad – “Modei nav lielas lomas manā dzīvē.” Stilists Džozefs Kočarians skaidro: “Pagātnē, sarkanā paklāja dreskods bija ļoti konservatīvs, jo tas nedemonstrēja neko citu, kā vien vīrīšķības arhetipisko daļu.” Taču mūsdienu pasaules pretestība par visu veidu toksisko vīrišķību un paaudžu apsvērumiem, ko nozīmē būt vīrietim, ir bijusi liela ietekme.

“Vienmēr ir bijuši stilīgi vīrieši, kas izcēlušies uz sarkanā paklāja,” apgalvo Džesika Morgana, satīriskās modes mājaslapas viena no aktīvistēm. “Turklāt es uzskatu, ka pēdējo desmitgažu laikā mēs esam vairāk vērojuši atteikšanos no ierastā.” Šīs izmaiņas aizsākās ar platākiem atlokiem, ziediem atlokos, uzvalku biksēm, kas neatbilda žaketēm. Pēdējās sezonās vērojama par augstpapēžu kurpju izmantošana. Dziedātāja Sema Smita parādīšanās uz sarkanā paklāja augstpapēžu kurpēs izraisīja veselu sensāciju. “Ir bijis laiks, kad es nevarēju atļauties tā izskatīties savā industrijā, ne arī neviena cilvēka priekšā,” viņš pauda domas savā “Instagram” kontā.

Džesika Morgana
Džesika Morgana

Kočarians uzskata, ka šobrīd diskusija starp dzimumiem ir īpaši aktīva un ir atstājusi pamatīgu iespaidu uz slavenību pasauli. “Uzskats par vīrišķību ir mainījies un vīrieši tiek aicināti iepazīt arī savu sievišķīgo pusi,” viņš pauž.

Filmu kritiķis Gajs Lodžs uzskata, ka aktieri sarkano paklāju uznācieniem izmanto apģērbu, kas var papildināt to ekrāna personāžu.

Modes zīmols “Gucci” nāca klajā ar apzīmējumu “vīriešu kleita”. Ietērpjot mūziķi A$AP Rocky punktainā kokvilnas lakatā, “Bad Bunny” miesaskrāsas kostīmā un Džaredu Leto dārgakmeņiem klātā kleitā, turot rokā savas galvas pakaļdarinājumu, Alessandro Mišele no “Gucci” pamatīgi ietekmējusi modes virzienu.